مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۳۹۹/۰۱/۱۰

دکتر بصیری مطرح کرد:

شهرداری ها مانع تجمع کارگران فصلی در شهرها شوند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: شهرداری ها برای جلوگیری از شیوع کرونا در شهرهای استان، موظف به پیگیری وضعیت کارگران فصلی هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد صادق بصیری عصر امروز شنبه 9 فروردین ماه در نشست خبری مدیریت ویروس کرونا در استان افزود: بنا به درخواست وزارت کشور از استانداری، فرمانداران استان مأمور شدند گزارش های روزانه ای از پست های فعال استان در ورودی ها و جریان ورود و خروج مسافرین به استانداری ارسال کنند که در جلسه امروز ستاد استانی مقابله با کرونا علاوه بر صحبت درباره این گزارش ها، درباره تردد خودروهای مجاز و چگونگی ورود و خروج حاملان اقلام مورد نیاز مردم تصمیم گیری شد.
وی اظهار داشت: باتوجه به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور، اصل در کارخانجات و کارگاه های تولیدی بر عدم تجمع افراد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است و باتوجه به اهمیت فعالیت معادن دراستان و نقشی که در تولید و اقتصاد کشور دارند، امکان تعطیلی این معادن وجود ندارد.
وی با اشاره به عدم تعطیلی معادن و کارخانجات معدنی فعال در شهرستان سیرجان و رفسنجان تصریح کرد: در جلسه استانی ستاد مدیریت کرونا درباره موضوع فعالیت شرکت های صنعتی و معدنی از جمله گل گهر سیرجان، مس و ... بحث و تبادل نظر شد و مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان نیز گزارشی در این زمینه ارائه کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به گزارش هایی مبنی بر تجمع کارگران فصلی در برخی از شهرهای استان اظهار داشت: در جلسه امروز ستاد استانی مقرر شد درباره تجمع کارگران فصلی در سطح شهر، شهرداری ها اقدامات لازم را انجام دهند. همچنین برای مقابله با کرونا هم اکنون کارگران غیربومی در صورت ورود به محل کار خود در شهرهای استان به مدت 14 روز قرنطینه می شوند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲