مانور حین بحران به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در زندان مرکزی کرمان برگزار و توان نیروهای امنیتی و انتظامی استان در مقابله با بحران به نمایش گذاشته شد.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری، در شورای تامین شهرستان کرمان که پس از اجرای سناریوی این مانور تشکیل شد، با بیان این که هفته پدافند غیرعامل فرصت خوبی برای به نمایش گذاشتن اقتدار نیروهای امنیتی و انتظامی استان در مقابله با بحران ها است، اظهار داشت: در مانور حین بحران که در زندان مرکزی کرمان برگزار شد، چالش ها و شورش های احتمالی که در زمان بحران ممکن است در زندان ها با آن مواجه باشیم تحت یک سناریو طراحی و توان نیروهای امنیتی و انتظامی استان در مقابله با بحران های احتمالی سنجیده شد.
 خلیل همایی با اشاره به آمادگی روزافزون نیروهای امنیتی و انتظامی برای مقابله با دشمنان، گفت: دشمنان کشورمان برای انجام اقدامات تروریستی از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند اما اقتدار ایران و هوشیاری و آمادگی نیروهای امنیتی و انتظامی آن ها را ناامید و متزلزل و نقشه هاشان را نقش بر آب کرده است.
وی انجام رزمایش ها و مانورهای مختلف را در آمادگی هرچه بیشتر نیروهای امنیتی و انتظامی موثر دانست و گفت: دشمنان همواره از بیداری و هوشیاری ما ضربه خورده اند.
سخنگوی کمیسیون اطلاع رسانی امنیت استان ضمن تقدیر از فرماندهی انتظامی، اداره کل اطلاعات و مجموعه های سپاه و ارتش و هم چنین اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی استان در برگزاری این مانور، تاکید کرد: اشکالات لجستیکی زندان ها در مانورهای حین بحران باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و در اسرع وقت رفع شود.
وی توجه به مشکلات اجرایی را نیز مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: این مانور تمرین خوبی برای مقابله با چالش ها و مشکلات احتمالی در زمان بحران در زندان های استان بود.
 همایی با بیان این که در این مانور خلاء های امنیتی در زندان ها شناسایی و تامین برخی تجهیزات در دستور کار قرار گرفت، اظهار داشت: یگان های نظامی و انتظامی و هم چنین یگان های امدادی نیز در این رزمایش نقاط قوت و ضعف خود را رصد کردند.
وی به پیگیری های صورت گرفته از سوی شورای تامین استان در سفر معاون اول رئیس جمهور به کرمان در راستای تامین خواسته های اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی استان اشاره کرد و گفت: با قول مساعد دکتر جهانگیری و مساعدت دولت، امیدواریم این خواسته ها به زودی اجابت و مشکلات این مجموعه رفع شود.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استان در پایان ضمن ارزیابی مثبت مانور برگزار شده، گفت: برگزاری مانورهایی ازاین دست، منجر به رفع نقاط ضعف احتمالی و آمادگی مطلوب در زمان بحران می شود، بنابراین باید در دستور کار دستگاه هایی که متولی مقابله با بحران هستند، باشد.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی استان نیز با اشاره به این که این مانور در راستای تحقق تدابیرمقام معظم رهبری درخصوص پدافند غیرعامل و جلوگیری از نفوذ دشمن و بررسی میزان آمادگی کارکنان زندان و هم چنین سنجش میزان آمادگی یگان های امنیتی و انتظامی و یگان های امدادی مانند هلال احمر و اورژانس، برگزار شد، اظهار داشت: سناریوی این مانور در دو بخش اجرا و نقایص زندان مرکزی کرمان بررسی و رفع این نقایص در دستور کار قرار گرفت که تسریع در این امر، همکاری دستگاه های مربوطه را می طلبد.
رمضان امیری با اشاره به تهدیدات احتمالی در زمان بحران در زندان ها، خاطر نشان کرد: چتر امنیتی استان در زمان بحران، زندان ها را احاطه و از عواقب بعدی جلوگیری می کند.
وی بر تکرار مانورهایی از این دست جهت آمادگی هر چه بیشتر مجموعه زندان های استان در زمان بحران تاکید کرد و اظهار داشت: همکاری مناسب و مطلوبی از سوی استانداری، یگان های نظامی، انتظامی و امدادی برای برگزاری این مانور صورت گرفت.
سرهنگ فرشید جانشین فرماندهی انتظامی استان نیز به تجهیزات و آمادگی مجموعه نیروی انتظامی برای مقابله با بحران های احتمالی اشاره کرد و افزود: طرح «مهار» یکی از طرح های نیروی انتظامی برای مواقع بحران است که در این مانور به خوبی اجرا و حلقه های امنیتی استان، یکی پس از دیگری در قالب این طرح، وظایف خود را انجام دادند.
وی ضمن ارزیابی نقاط قوت و ضعف این مانور، اظهار داشت: برگزاری مانورهایی از این دست با سناریوهای مختلف را در دستور کارداریم.