معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار و جانشین ستاد استانی اربعین حسینی، نیز در این جلسه با بیان این که به همت مدیران استان، کارها به خوبی در حال انجام است، گفت: از فعالیت های صورت گرفته، مشخص است که همه با عشق به امام حسین (ع) کار می کنند و فراتر از مسئولیت ها، کار انجام شده است.
حمید ذکاء اسدی با اشاره به این که اگر هلال شیعه در منطقه خاور میانه است و حزب الله لبنان و افغانستان حسین وار علیه کفر مبارزه می کنند و اگر امروز مسلمانان در عراق و سوریه بر علیه کسانی که به اسم اسلام در این کشور ها حضور دارند مبارزه می کنند، همه به برکت خون امام حسین (ع) است و مسلمانان شیعه در ایران نیز زینب وار پیاده به سمت کربلا می روند تا نمود نهضت بزرگ حسینی باشند.
وی با اشاره به خط  و نشان های باطل داعش در سال گذشته برای اجتماع بزرگ زائرین اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: به برکت خون سیدالشهداء در سال گذشته هیچ اتفاقی نیفتاد و تمامی نقشه های آن ها نقش بر آب شد.
ذکاء اسدی با بیان این که حرکت اربعین حسینی یک برنامه خاص در جهان و به خصوص جهان اسلام است، اظهار داشت: همه‌ی  مدیران و دست اندارکارانی که برای اعزام زائران اربعین حسینی زحمت می کشند، در زیارت آن ها شریک هستند و خداوند پاداش آن ها را خواهد داد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بر هماهنگی دستگاه های مربوطه برای جلوگیری از عدم تراکم اعزام زائران در روزهای آخر و پیشگیری از مشکلات احتمالی تاکید کرد و افزود: باید ترتیبی اتخاذ شود که هیچکدام از زائرانی که ثبت نام کرده اند، پشت مرزنمانند.
وی با تشکر از همایی دبیر ستاد استانی اربعین حسینی به خاطر مدیریت خوب این جریان در استان، اظهار داشت: این روند خوب باید تا روز آخر به صورت مستمر ادامه داشته باشد.
ذکاء اسدی در خصوص رعایت مسائل امنیتی و انتظامی و هم چنین اطلاع رسانی به زائران در خصوص اقدامات تروریستی و بیوتروریستی احتمالی از سوی دشمنان در این سفر تاکید کرد و گفت: در خصوص غذاهایی که در مسیر توزیع و هم چنین وسایلی که خرید و فروش می شود، باید هشدارهای لازم از سوی نیروی انتظامی، اطلاعات و سپاه به زائران داده شود.
وی به ارائه آموزش های بهداشتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی به زائران تاکید کرد و گفت: ایمنی جاده ها و جلوگیری از تصادفات از سوی نیروی انتظامی، معاینه فنی اتوبوس ها و آموزش لازم به راننده ها نیز از سوی اداره کل راهداری و حمل ونقل باید صورت گیرد.
جانشین ستاد استانی اربعین حسینی خاطرنشان کرد: در خصوص مواد مخدر نیز باید اطلاع رسانی به زائران انجام و سخت گیری های لازم در مرزهای کشور جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی صورت گیرد.
وی بر اطلاع رسانی به موقع و مستمر از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، صدا و سیما و رسانه ها در خصوص حرکت بزرگ اربعین حسینی تاکید کرد و گفت: امیدواریم با اقدامات خوب همه ی دستگاه های عضو ستاد اربعین حسینی و همراهی زائران اباعبدالله الحسین (ع)، در پیشگاه  آن حضرت سربلند باشیم.