معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت:  طبق امار ارائه شده هم اکنون استان کرمان دارای بهترین وضعیت امنیتی در طول 38 سال انقلاب را شاهد هستیم.
به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "حمید ذکا اسدی" عصر 30دیماه در نشست فعالین سیاسی استان کرمان با اشاره به ابتکارات استاندار کرمان در طول 3 سال گذشته سکانداری استانداری کرمان تصریح کرد: در زمینه فعالیتهای سیاسی نیز اقداماتی خوبی در استان کرمان در این دولت صورت گرفت که نمونه بارز آن تدوین منشور سیاسی استان و امضای آن و توسط همه گروه های سیاسی بود.
 
وی ادامه داد: واقعیت این است که واقعا همه گروه های سیاسی و فعالین سیاسی در این مدت نجابت به خرج دادند و جایی که باید بر سر اصول خود پافشاری کنند،در آرامش ایستادگی کردند و جایی که باید فداکاری می کردند، نجابت به خرج دادند و نتیجه آن نیز این بود که منشور برادری در استان کرمان، الگویی برای سایر استانهای کشور شد و انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفندماه 94، به بهترین نحو ممکن در استان کرمان برگزار شد.
 
ذکا اسدی با بیان اینکه انتخابات 94 در استان کرمان به اذعان وزارت کشور و مجریان کشوری انتخابات، درصدر نمونه برگزار کنندگان یک انتخابات سالم،امن،باشکوه و با حضور گسترده مردم در سطح کشور بود تصریح کرد: میانگین حضور مردم در کشور در انتخابات سال 94، 62 درصد بود که این حضور در استان کرمان با 63 درصد بالاتر از میانگین کشوری بود که نتیجه تلاش های همه گروه ها،فعالین سیاسی،پرچمداران سیاسی و مردم بود.
 
وی در ادامه به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا در سال 96 اشاره و ادامه داد: امیدواریم همه ما مسئولین بتوانیم با گذشت و صبر و وحدت و یکپارچگی برای رضای خدا، انتخابات پیش رو را با شکوهتر از گذشته برگزار کنیم.
 
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با تاکید بر اینکه هم اکنون آرامش سیاسی در استان کرمان حاکم است اظهار کرد: آرامش استان کرمان، الگویی برای سایر استانهای کشور است و در سایه همین آرامش، تاکنون توانسته ایم فعالیت های توسعه ای و اقتصادی خوبی را در استان کرمان انجام دهیم و به گونه ای حرکت کنیم که کرمان، الگویی برای کشور در زمینه مشارکت بخش خصوصی و مردم و اقتصاد مقاومتی در کشور باشد.
 
ذکا اسدی به بحث امنیتی حاکم بر استان کرمان اشاره و اظهار کرد: امنیت پایه و مقوله اصلی سایر فعالیت ها در کشور و استان است و طبق امار ارایه شده هم اکنون، بهترین وضعیت امنیتی را در طول 38 سال انقلاب را در استان کرمان شاهد هستیم.