استاندار کرمان، ولایت فقیه را محور امنیت پایدار و جلوگیری از انشقاق اجتماعی دانست و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه قانون اساسی استوار است و مقام معظم رهبری در راس همه امور قرار دارند؛ لذا نباید در جامعه انشقاق بوجود آورد.
علیرضا رزم حسینی روز یکشنبه در کمیسیون امنیتی استان کرمان که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، ضمن قدردانی از تدابیر اعضای شورای تامین استان و اعضای کمیسیون امنیتی، افزود: امنیت زیربنای توسعه است و خوشبختانه آمارها و تحلیل های ارائه شده در این کمیسیون، نشان از بهبودی شاخص های امنیتی استان کرمان بوده و این امنیت ؛سبب توسعه گردیده است.
وی با اشاره به اقدامات امنیتی استان کرمان، یادآورشد: عمل به قانون و پرهیز از نگرش جناحی عامل موفقیت ارکان امنیتی استان بوده و تدابیر امنیتی به منظور برگزاری گردهمایی های سیاسی، مذهبی، فرهنگی و سفر مقامات به استان؛ در موارد متعددی موجب قدردانی سران قوا از شورای تأمین استان کرمان شده است.
نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان به عنوان نمونه به  سفر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به استان کرمان اشاره نمود که بر خلاف برخی استان های دیگر در امنیت کامل صورت گرفت و از سوء استفاده و حاشیه سازی بیگانگان و رسانه های خارجی جلوگیری نمود ؛ به گونه ای که رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه از مدیریت امنیتی استان بدلیل اینکه هزینه ای برای دولت و نظام ایجاد نگردید، قدردانی کردند.
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه همدلی و تعامل در مجموعه ی امنیتی و انتظامی و قضایی استان رمز پیشرفت و موفقیت بوده؛ خاطرنشان کرد: کارنامه 38 ساله ی جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف با همراهی مردم ؛ کارنامه درخشان و قابل قبولی است و هر جا وحدت و همدلی وجود داشته؛ موفقیت هم بیشتر بوده است.
رزم حسینی تشکیل سپاه پاسداران و سازمان بسیج مستضعفین را ثمره  انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: علیرغم مشکلات ناشی از جنگ و تحریم؛ نظام ما توانست در حوزه های مختلف کارنامه درخشانی داشته باشد.
وی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را دوران طلایی انقلاب اسلامی در شرایط کنونی عنوان کرد و گفت: پس از ابلاغ سیاست های 24 گانه اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، دولت از اجرای آن استقبال کرد اما آنچه در استان کرمان انجام گرفته، به اذعان کارشناسان و مسئولین کشوری  متفاوت با سایر استانهاست. 
استاندار کرمان با تاکید براینکه طلایی ترین بند سیاست های 24 گانه اقتصاد مقاومتی، بخشی است که از اقتصاد مقاومتی به عنوان اقتصادی مردمی یاد کرده است،افزود: مردمی کردن اقتصاد، کلیدی ترین عبارتی است که مقام معظم رهبری در سخنرانی هایشان بر آن تاکید داشته اند.
رزم حسینی از اختلافات سیاسی که طی دوره های گذشته؛ منجر به تنش و نزاع بین مسئولین و قوای مختلف با یکدیگر شده بود، بعنوان یک آفت یاد کرد و گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در استان کرمان، شعار ولایت و توسعه را محور وحدت قرار دادیم و با اعتقادی که به این شعار داشتیم، ایده ی مثلث توسعه را با مشارکت نمایندگان مجلس و امامان جمعه و کارافرینان مطرح کردیم که ثمرات ارزشمندی داشت.
وی با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه قانون اساسی استوار است و مقام معظم رهبری در راس امور قرار دارند بنابراین برای امنیت پایدار باید از انشقاق اجتماعی جلوگیری نمود، یادآورشد: اقتصاد، امنیت و فرهنگ در هم آمیخته هستند و مثلث توسعه توانست همه ارکان حکومت را برای توسعه استان دور خود جمع نماید.
رزم حسینی از رشد 38 درصدی نرخ مشارکت در استان کرمان خبر داد و خاطر نشان کرد: پروژه هایی که در حال حاضر در استان با 25 درصد پیشرفت در حال اجراست، نشان دهنده ی موفقیت ایده ی مثلث توسعه و کارکرد اقتصادمقاومتی در استان می باشد.
وی با اشاره به عبارتی از سخنرانی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در  خصوص اهمیت سرمایه گذاری و کارآفرینی، گفت: ایشان در سفر به کرمان به صراحت اعلام کردند که سرمایه گذار به مثابه حاجی است که از حج می آید لذا باید به استقبال وی رفت و جلویش قربانی نمود.
نماینده عالی دولت در استان کرمان، افزود: با تغییر دیدگاه جامعه به امر سرمایه گذاری، سرمایه گذاران احساس امنیت کردند و ارکان امنیتی استان نیز با تلاش شبانه روزی خود شرایط توسعه را فراهم ساختند بگونه ای که بالاترین رشد نرخ مشارکت را در استان پدید آورد.
استاندار کرمان از بروکراسی اداری، قوانین مزاحم و اضافه به عنوان چالش جدی پیش روی توسعه یاد کرد و افزود: فساد اداری برای حکومت ها یک آفت است و بروکراسی اداری و قوانین دست و پاگیر ؛مردم را خسته و گله مند کرده است که باید تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شود و پیشنهاداتی به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده ایم که در سفر قریب الوقوع آقای دکتر لاریجانی مجددا بر آنها تاکید خواهیم کرد.
رزم حسینی تصریح کرد: برای دور زدن بروکراسی اداری ایده ای در استان کرمان مطرح و اجرایی شد بگونه ای که مدیریت توسعه ای شهرستان قلعه گنج به عنوان شهرستان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور به بخش غیر دولتی واگذار شد و مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفت.
رئیس شورای تامین استان کرمان یادآورشد: مقام معظم رهبری در دو جلسه رسمی تاکید داشتند که منظور من از اقتصاد مقاومتی همان الگویی ست که در شهرستان قلعه گنج انجام شده و مردم در اقتصاد مشارکت پیدا نموده اند و مسئولین باید از این منطقه بازدید نمایند و کارهای های انجام شده را مستند سازی کنند و لذا بر همین اساس ؛پس از به ثمر رسیدن طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج، استان کرمان را به هشت زون اقتصادی تقسیم نمودیم و تاکنون هیجده موسسه و شرکت توانمند مسئولیت توسعه ای مناطق را بر عهده گرفته اند.
رزم حسینی با تاکید براینکه همگان در توفیقات ایجاد شده در استان کرمان سهیم هستند اما اعضای کمیسیون امنیتی استان در اولویت می باشند، افزود: اگر امنیت در این سطح وجود نداشت هیچ یک از طرح های توسعه ای امکان پذیر نبود .
استاندار کرمان؛ فقدان اختیارات متناسب با مسئولیت را یکی دیگر از چالش های پیش روی توسعه دانست و گفت: دولت تاکنون بخشی از اختیارات را به استان ها تفویض نموده است اما کافی نیست.
وی یادآورشد: یکی از چالش های پیش روی توسعه که تاکنون نتوانسته ایم در آن موفق شویم، گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی است .
استاندار کرمان با اشاره به این که صدا و سیما به تنهایی نمی تواند گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی را نهادینه سازد، خاطرنشان کرد: گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی همچون دوران دفاع مقدس باید سینه به سینه در شهر و روستا منتقل شود و همه ی مردم با مفهوم و کارکرد آن آشنا شوند.
رزم حسینی خدمات کمیسیون امنیتی استان را جزئی از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: دولت نیز جزئی از نظام است و همچون دوران دفاع مقدس، نباید به آن نگاه سیاسی و جناحی داشت.
وی در ادامه به پیشرفت عملیات اجرایی پروژه های عمرانی و انتقال آب استان اشاره کرد و گفت: موضوع آب استان کرمان به عنوان یکی از مباحث ملی دنبال می شود و با توجه به تهدیدهای ناشی از خشکسالی و مهاجرت های اجباری که می تواند بر حاشیه نشینی و رخدادهای امنیتی انتظامی در آینده موثر باشد؛ تلاش می کنیم با اقدامات زیربنایی مشکل آب استان را برای دهه های آینده برطرف کنیم.
 
گفتنی است در خاتمه ی این نشست که با حضور مدیران و فرماندهانی از نیروی انتظامی ؛ سپاه ثارالله؛ قرارگاه جنوب شرق ارتش ؛ دادستانی و اداره کل اطلاعات استان و اداره کل امنیتی انتظامی برگزار شد ؛استاندار کرمان از عملکرد اعضای کمیسیون امنیتی استان تجلیل نمود.