خلیل همایی در آیین تقدیر از مسئولین امنیتی استان کرمان، ضمن ارائه ی گزارشی از عملکر سه ساله ی دستگاههای عضو کمیسیون امنیتی استان، گفت: کمیسیون امنیتی در جهت اجرای مصوبات شورای تامین استان تشکیل جلسه می دهد و در صورت لزوم سفرهایی به مناطق مختلف استان صورت داده و اقدام به تشکیل جلسات شورای تامین مشترک بین شهرستان ها می نماید.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری با اشاره به فرمایش گهربار مقام معظم رهبری مبنی براینکه امنیت، حق عمومی و متعلق به همه ی مردم در سرتاسر کشور است و اقوام مختلف، زبان های مختلف، عادات مختلف و ادیان مختلف و صاحبان سلائق مختلف سیاسی را در برمی گیرد یادآورشد: در دولت تدبیر و امید تاکنون در استان کرمان بیش از هزار و 685 جلسه شورای تامین برگزار شده که ثمره ی آن بهبود شاخص های امنیتی و ایجاد بستر لازم برای فعالیت های سیاسی؛ اقتصادی و فرهنگی در استان بوده است.
وی با تاکید براینکه مجموع سرقت های استان در سال 94 به نسبت شروع بکار دولت یازدهم، 6درصد کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: این دستاورد مرهون تلاش دادستانی ؛ نیروی انتظامی و همکاری سایر اعضای کمیسیون امنیتی استان و اقدامات ایجابی مانند نصب دوربین های نظارتی بوده است و کماکان ادامه خواهد یافت.
 رئیس کمیسیون امنیتی استان با اشاره به تاثیراقتصاد بر امنیت افزود: آمار خودکشی طی سالهای (89الی91) در استان کرمان 24 درصد رشد داشت و این در حالیست که آمار خودکشی در سال 94 نسبت به سال93، یازده درصد کاهش داشته و اخیرا نیز هیاتی از سازمان ملل به استان کرمان سفر نموده اند تا کاهش 75 دصدی خودکشی در زرند را مورد راستی آزمایی قرار دهند و بزودی دست اندرکاران امر مورد تقدیر جهانی قرار خواهند گرفت.
مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری کرمان تصریح کرد: کارنامه امنیتی استان کرمان نشات گرفته از تجربه، دانش و تعامل بالای ارکان حکومتی است که زیربنای آن مدیریت جهادی به جای مدیریت جناحی است که ازسوی استاند کرمان مطرح گردیده و با همان انگیزه های دوران دفاع مقدس توسط سپاه ؛ نیروی انتظامی؛ اداره اطلاعات و دستگاه قضایی در استان دنبال می شود.
همایی راد در بخش دیگری از گزارش خود ؛از کاهش 29 درصدی شرارت طی ده ماهه نخست سال جاری در استان کرمان خبر داد و گفت: طی ده ماهه نخست امسال در انواع سرقت ها و شرارت ها استان کرمان با کاهش جرم مواجه بوده است.
وی به افزایش 4 درصدی کشف سلاح و مهمات و همچنین افزایش 10 درصدی کشف مواد مخدر اشاره کرد و افزود: طی ده ماهه نخست امسال نسبت به مشابه سال گذشته، سرقت های مهم 7 درصد، سرقت های منزل 11 درصد، سرقت های اماکن 11 درصد، سرقت های جیب بری 41 درصد، سرقت های مغازه 21 درصد، سرقت های کیف قاپی 2 درصد و سرقت های موتور سیکلت 5 درصد کاهش داشته است.
مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری کرمان با تاکید براینکه در استان کرمان اقدامات ایجابی بسیاری صورت گرفته است، یادآورشد: از کل سرقت های استان 67 درصد، سرقت های مهم 73 درصد، آدم ربایی و گروگان گیری 104 درصد، قتل های عادی و مسلحانه 98 درصد و در سرقت های مسلحانه بیش از 61 درصد کشف وقوع داشته ایم.
همایی راد در ادامه افزایش امنیت روانی، پیش بینی و تدابیر امنیتی و انتظامی لازم در زمینه سفر شخصیت ها به استان، برگزاری جلسه مشترک با مجمع نمایندگان استان در جهت پیگیری موضوعات امنیتی از جمله بحث اتباع غیرمجاز، مواد مخدر، پایش تصویری و کالای قاچاق و ... را از اهم اقدامات صورت گرفته توسط کمیسیون امنیتی استان در سال جاری دانست
وی در بخش دیگری ازسخنان خود ؛ برخورد نرم و مدیریت هوشمندانه ی تجمعات و برخورد قانونی با محرکین را به عنوان رویکرد موفق ارکان امنیتی انتظامی در سه سال گذشته مورد تأکید قرار داد و گفت: تمام جلسات و گردهمایی های گروههای سیاسی و مجالس فرهنگی و هنری که مجوز قانونی داشته اند؛ بدون توجه به گرایشات سیاسی آنها تحت پوشش نظم و امنیت قرار داشته اند و این روند را مطابق رهنمود مقام معظم رهبری ادامه خواهیم داد و بالاترین مصلحت برای ما قانون بوده و خواهد بود.
همایی راد با اشاره به سرعت عمل ارکان امنیتی و انتظامی استان در دستگیری قاتل فهرجی در مدتی کمتر از 72 ساعت؛  اظهار داشت: 98 درصد قتلهای سالجاری توسط پلیس آگاهی کشف گردیده و در نظر داریم با همکاری دانشگاهها؛ دادگستری؛ دفتر تحقیقات کاربردی ناجا و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در جهت ریشه یابی قتلها اقدام نموده و با ارائه ی راهکارهای عملیاتی برای دستگاههای فرهنگی؛ سیستم های آموزشی و نظام سلامت روان؛ آنها را در جهت اقدامات پیشگیرانه همراه سازیم.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در خاتمه ی این نشست که با حضور مدیران و فرماندهانی از نیروی انتظامی ؛ سپاه ثارالله؛ قرارگاه جنوب شرق ارتش ؛ دادستانی و اداره کل اطلاعات استان و اداره کل امنیتی انتظامی برگزار شد ؛استاندار کرمان از عملکرد اعضای کمیسیون امنیتی استان تجلیل نمود.