مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری در کمیسیون حفاظت از اماکن و شخصیت های استان که در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد، به تحولات منطقه در سوریه و عراق و شکست گروه های تروریستی اشاره کرد و با قدردانی از نیروهای امنیتی و انتظامی خصوصاً سربازان گمنام امام زمان (عج) که تا کنون مانع اقدامات خرابکارانه ی تروریستی شده اند، گفت: در چنین شرایطی  احتمال بروز فعالیت های خرابکارانه در افغانستان و پاکستان افزایش پیدا کرده است بنابراین باید با حساسیت بیشتر نسبت به پیش بینی و پیشگیری از رخدادهای احتمالی در شرق کشور و محدوده‌ی جغرافیایی استان کرمان اقدام نماییم.
همایی با تاکید بر لزوم ایجاد سیستم های خود کنترلی در منابع و خطوط انتقال انرژی و اماکن طبقه بندی شده، اظهار داشت: یکی از راهبردهای موثر برای امنیت، راهبرد مردم نهاد است و می توان در زمینه حفظ امنیت این خطوط از افراد بومی نیز کمک گرفت و به آن ها آموزش های لازم را داد.  
در ادامه این کمیسیون نماینده های شرکت های آب و فاضلاب، برق منطقه ای و هم چنین مدیرعامل شرکت مخابرات استان، به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت نیروگاه ها، سدها و دکل های مخابراتی استان و وضعیت حفاظت از آن ها پرداختند، ضمن این که مدیرکل مخابرات استان، قول همکاری با سایر دستگاه ها برای استفاده از زیرساخت ها و شبکه فیبر نوری استان برای راه اندازی سیستم هشدار آنلاین را داد.
معاون دادستان عمومی و انقلاب کرمان نیز بر اهمیت تهدیدات بیولوژیکی تاکید و  اظهار داشت: باید با اتخاد تدابیر و راهبردهای امنیتی، طرح‌های امنیتی تخصصی تدوین و توسط دستگاه های مربوطه با حساسیت ویژه ای دنبال شود.
سلیمانی ضرورت بهره گیری از سیستم پایش تصویری و دوربین های نظارتی در کلیه ی سدها، نیروگاه ها، مخازن سوخت، منابع آب و خطوط لوله و مخابرات را مورد تاکید قرار داد.