کمیسیون امنیتی استان با هدف بررسی موضوع شایعات، ناامنی‌های روانی در فضای مجازی، امواج الکترومغناطیس و پرتوهای دکل های مخابراتی به ریاست مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری برگزار شد.
خلیل همایی در این کمیسیون با اشاره به مانورهای ضد انقلاب بر روی موارد یاد شده با هدف ایجاد بسترهای نارضایتی و ایجاد ناامنی روانی در جامعه، بر ضرورت اطلاع رسانی، هم زمان با مدیریت کانون های شایعه ساز و افزایش آگاهی مردم تاکید نمود.
نماینده دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این کمیسیون با بیان این که  پارازیت ها جزو پرتوهای غیر یونیزان هستند و برای سلامتی مشکلی ایجاد نمی کنند ،گفت:  در واقع امواج الکترو مغناطیس بر اساس طول موج و فرکانس طبقه بندی می شوند و هر چه طول موج کوتاه تر باشد، فرکانس بیشتر ایجاد کرده و می تواند مشکل ایجاد کند.
وی با بیان این که امواج ماکروویو غیر یون ساز هستند و پرتوهایی مانند اشعه ایکس و گاما مشمول پرتوهای یونیزان هستند، اظهار داشت: دکل های شهر کرمان مورد بررسی قرار گرفته و امواج کلیه این دکل ها در حد مجاز است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان نیز در این کمیسیون با بیان این که در زمینه تلفن های همراه امواج بیش از حد مجاز تششع نمی شود، گفت: تعدد دکل ها در برخی شهرها تنها به دلیل ترافیک و تعداد کاربر بیشتر است و در شهرستان های کرمان، رفسنجان و سیرجان و جیرفت توسعه سایت ها انجام شده است.
دوست محمدی با اشاره به این که بازرسی های دوره ای و فصلی از دکل ها صورت می گیرد و اپراتورهای متخلف جریمه می شوند، خاطرنشان کرد: تا کنون هیچ تخلفی در این رابطه نداشته ایم.
وی ادامه داد: باید اطلاع رسانی لازم به مردم صورت گیرد و تصورات نادرستی که در جامعه ایجاد شده، اصلاح گردد، زیرا برخلاف تصور عموم مردم، هرچه فاصله از دکل های مخابراتی بیشتر شود، گوشی ها به فرستنده و گیرنده های قوی تری تبدیل می شوند که ضرر بیشتری را برای سلامتی دارد.
دوست محمدی با بیان این که اوپراتورها برنامه های توسعه ای خاص خودشان را دارند و سه اوپراتور همراه اول با 60 درصد پوشش،  ایرانسل با 35 درصد پوشش و رایتل با 5 درصد پوشش در سطح استان فعال هستند، اظهار داشت: متاسفانه عدم آگاهی برخی از افراد باعث شده است که نگرانی هایی را در این زمینه شاهد باشیم در حالی که به عنوان مثال امواج تلویزیونی 15 برابر توان سیگنال بیشتری نسبت به امواج موبایل دارند.
 در ادامه ی این جلسه برای سنجش علمی توسط شرکت های معتمد سازمان انرژی اتمی در خصوص بررسی ضریب پارازیت ها بر اساس قانون حفاظت در برابر اشعه و مقررات و مصوبات سازمان استاندارد ملی ایران و هم چنین سازمان انرژی اتمی، بحث و تبادل نظر گردید و مقرر شد شرکت مخابرات استان آخرین نتایج بازرسی های دوره ای از آنتن های تلفن همراه استان را به کمیسیون ارائه نماید.
ضمناً پلیس فتای استان در خصوص رصد جریانات سازمان یافته ای که بر اساس سیاست های معاندین اقدام به پخش شایعات و ناامنی روانی می نمایند اقدام و با هماهنگی دستگاه قضایی برخورد قاطع قانونی با کانون های ناامنی ساز صورت پذیرد.
هم چنین مقرر شد تذکرات لازم به افرادی که از روی ناآگاهی اقدام به شایعه سازی می نمایند، داده شود.