مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، گفت:بخشی از امنیت کنونی کشور ثمره امنیتی است که در دوران دفاع مقدس ایجاد شد و امروز میوه آن دوران را می چینیم.
خلیل همایی به رویکردهای امنیتی در استان کرمان اشاره و بیان کرد:دانش تجربه و تعامل موجود در بین اعضای شورای تامین در بین 31 استان کشور بی نظیر است.
وی اظهار داشت: تکیه بر مدیریت جهادی به جای مدیریت جناحی از رویکردهای مهم استان کرمان است و مدیران این استان مانند اتاق جنگ دوران دفاع مقدس شبانه روز در حال ادامه خدمت هستند.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان عنوان کرد: مدارا و خویشتن داری با مردم یکی از رویکردهای اصلی در استان کرمان است و در هیچ یک از تجمع ها، انتقادات و اعتراضات برخورد فیزیکی با مردم نداریم و به جای آنکه نیروهای امنیتی بروند مدیران مربوط برای پاسخگویی به جمع مردم می روند.
همایی ادامه داد: با محرکان و کسانی که عامل اصلی این قصه هستند برخورد قانونی می شود.
وی تامین امنیت تمامی جلسات قانونی بدون توجه به گرایش های سیاسی را از دیگر رویکردهای استان کرمان برشمرد و گفت: براساس فرموده رهبری امنیت همه مردم را در چارچوب قانون تامین می کنیم.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با تاکید براینکه هیچ مشکل امنیتی در استان کرمان نداریم و ضریب دستگیری قاتلان فراری 39 درصد بالاتر از میانگی جهانی است، افزود: در تامین امنیت کویر نیز به گونه ای اقدام شده که بزرگترین اولترامارتن با حضور ورزشکاران بین المللی برگزار شد و هیچ مشکلی در این زمینه نداشتیم.
همایی افزود: در شهرستان قلعه گنج با اجرای ایده شهر نمونه اقتصاد مقاومتی شاخص های امنیتی 70 درصد افزایش داشته است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در این ائین هدیه فرهنگی مدیران کرمانی به حاج قاسم سلیمانی اهدا شد.