به گزارش ایرنا خلیل الله همایی راد در آیین آغاز طرح ترافیکی نوروز 96 در ستاد فرماندهی انتظامی استان کرمان افزود: بالاترین ضریب نظم و امنیت در استان کرمان وجود دارد که نمونه ارزشمند آن شب چهارشنبه آخر سال بود و با آموزش های دستگاه های مربوطه شاهد کمترین میزان آسیب و خسارت بودیم.
وی بیان کرد: با حضور و اطلاع رسانی همه دستگاه های مربوط آسیب دیدگی ماندگاری برای هیچ یک از شهروندان در چهارشنبه آخر سال ایجاد نشد و این تجربه نشان داد هر کجا به مردم اعتماد شود، شاهد بهبود عملکرد خواهیم بود.
وی از افسران و درجه داران نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی و یگان ویژه و کارکنان هلال احمر، راهداری و اورژانس تقدیر کرد و افزود: زمانی که همه مردم در حال سفر و طی کردن ایام تعطیلات هستند، این افراد در حال خدمت به مردم هستند.
به گزارش ایرنا رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه 19 نفر در حوادث چهارشنبه سوری به صورت جزئی مصدوم شدند گفت: صدمات وارد شده به این افراد منجر به نقص عضو و آسیب جدی و ماندگار نشده است.
سید محمد صابری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفت نفر از مصدمان حوادث چهارشنبه آخر سال کرمان در بیمارستان به صورت سرپایی و بقیه افراد در محل وقوع حادثه درمان شدند.
طرح ترافیکی نوروز 96 با همکاری نیروی انتظامی، هلال احمر، اداره کل راهداری، یگان ویژه، هلال احمر و اورژانس از 25 اسفند آغاز شد و تا 15 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.