به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات استان عصر چهارشنبه در جلسه مشترک ستاد انتخابات و هیات نظارت استان کرمان گفت: 40 هزار نیرو به صورت مستقیم و غیرمستقیم در راستای تامین امنیت انتخابات در استان کرمان فعالیت می‌کنند.
خلیل همایی‌راد اظهار داشت: ستاد امنیت انتخابات استان کرمان از انتخابات گذشته تشکیل شده است.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان ادامه داد: در حوزه امنیت محدود به مرزهای جغرافیایی استان و کشور نیستیم و جمهوری اسلامی با تلاش همه دست‌اندرکاران به جزیره امنی در منطقه تبدیل شده است.
همایی‌راد ابراز داشت: دستگاه‌های استان کرمان برای پیشگیری و برخورد با اقدامات خرابکارانه و تروریستی آماده هستند.
وی خاطرنشان کرد: اطلس امنیتی استان کرمان تدوین شده و مورد تایید وزارت کشور قرار گرفته است.
رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات استان کرمان با یادآوری سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه تمام سناریوهای محتمل باید پیش‌بینی و راهکارهای لازم ارائه شود، افزود: 10 هزار نفر به شکل مستقیم و 30 هزار نیرو به صورت غیرمستقیم برای تامین امنیت انتخابات در استان کرمان تلاش می‌کنند.
همایی‌راد متذکر شد: هرگونه اطلاع‌رسانی درباره مسائل امنیتی و رخدادهای مرتبط با مسائل امنیتی فقط از سوی سخنگوی شورای تامین صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: تاکید جدی بر عدم مداخله نیروهای مسلح در امور انتخاباتی وجود دارد و هیئتی در استان کرمان تشکیل می‌شود تا در اسرع وقت برای جلوگیری از تنش ناشی از بروز تعارض و تخلف در شهرستان‌ها اقدام شود، زیرا هرگونه تنش در نهایت بر حضور مردم تاثیر می‌گذارد.
رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات استان کرمان تاکید کرد: طی چهار سال گذشته هیچ مصلحتی برای ما بالاتر از قانون نبوده است و ان‌شاء‌الله همچنان بر همین منوال عمل می‌کنیم.