آیت‌الله رئیسی بدو ورود به استان کرمان عنوان کرد: تردید نداریم به برکت خون شهید سلیمانی که متصل شده به خون مطهر اباعبدالله الحسین (ع) است، انتقام خون ایشان گرفته خواهد شد.
رئیس قوه قضائیه از تشکیل پرونده ای در راستای پیگیری شهادت حاج قاسم سلیمانی در دادسرای تهران خبر داد و گفت: مسئولان قضائی در جمهوری اسلامی و عزیزانی که در عراق با آنها تماس داشتیم در حال پیگیری پرونده شهادت حاج قاسم سلیمانی هستند. در ادامه رئیس قوه قضائیه به همراه نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار کرمان، رئیس کل دادگستری استان به گلزار شهدای شهر کرمان رفت و به مقام شامخ شهیدان به ویژه سیدالشهدای مقاومت سپهبد حاج قاسم سلیمانی ادای احترام کردند.
آیت‌الله رئیسی ضمن قرائت فاتحه و نثار گل به شهدای والامقام، بار دیگر با آرمان های شهدا تجدید میثاق کرد. رئیس قوه قضائیه در سفر یک روزه خود به استان کرمان نشستی با قضات و کارکنان اداری دستگاه قضائی استان کرمان داشت.
آیت‌الله رئیسی همچنین به همراه جمعی از مسئولان با خانواده سپهبد شهید قاسم سلیمانی دیدار کردند. سخنرانی در مراسم اربعین سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در مصلی امام علی (ع) شهر کرمان از دیگر برنامه‌های رئیس قوه قضائیه در استان کرمان است.