به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدصادق بصیری در جریان بازدید از شرکت مخابرات منطقه کرمان و ارتباط ویدیو کنفرانس با مدیریت مخابرات شهرستان‌های استان عنوان کرد: در انتخابات امسال از بستر موبایل استفاده شد و با توجه به راه‌اندازی دستگاه‌های احراز هویت برای نخستین مرتبه، بزرگترین دغدغه ما در برقراری ارتباط بود که به خوبی فراهم شده است.
وی ادامه داد: از فاکتورهای مهم تاکیدی که همه ما بر برگزاری انتخاباتی در سلامت، امنیت و دقت و سرعت بالا داشتیم از طریق مخابرات فراهم شد و جای قدردانی دارد.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان به حضور گسترده مردم از ساعات ابتدایی شروع انتخابات اشاره داشت و گفت: علی رغم همه مسائل و پیش‌بینی‌ها بر حضور کم رنگ، اما مشارکت بالایی را در انتخابات شاهدیم.
وی ابراز داشت: با رقابتی بودن انتخابات، حال و هوای شهدای مقاومت و روحیه ولایتمداری، موجب حضور مردم کرمان و مشارکت خوب انتخابات شده است‌.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان عنوان کرد: تا ظهر امروز بیش از 500 هزار نفر از واجدان شرایط در استان کرمان رای‌ خود را به صندوق‌ها ریخته‌‌اند.
دکتر بصیری از عموم شهروندان درخواست کرد که حضور خود در پای صندوق‌های رای را به آخرین ساعات موکول نکنند.
سیدرهام حسینی مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه کرمان نیز در این دیدار عنوان کرد: با وجود حجم کاری که مخابرات در جریان برگزاری انتخابات دارد، اما تاکنون خرابی و قطعی در ارتباط نداشتیم و از مجموع ۲۲۵۰ شعب اخذ رأی در استان، ۲۲۲۹ نقطه به صورت آنلاین فعالیت دارند.
وی ادامه داد: حفظ و پایداری ارتباط در جریان برگزاری انتخابات مورد تاکید است و تاکنون نیز با کمترین مشکل در ارتباط سپری شده است.
حسینی به ارتباط مستمر ویدیوکنفرانسی با شهرستان ها اشاره کرد و افزود: تیم‌های عملیاتی مخابرات در سطح استان و شهرستان‌ها حضور پیدا کردند و در حوزه فناوری اطلاعات، مرکز دیتا، تلفن و مرکز انتقال ارتباط مطلوبی برقرار است.