به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری ظهر امروز 29 شهریور ماه در ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کروناویروس عنوان کرد: در حوزه مدارس، استان کرمان با 83 درصد، وضعیت بهتری به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد در حالی که میانگین کشوری آن 77 درصد است.
وی گفت: همچنان تاکید بر تشدید و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا ویروس است و آمار نشان می‌دهد عدم رعایت‌ها و یا سهل‌انگاری موجب تشدید بیماری می‌شود.
دکتر بصیری با بیان اینکه متاسفانه کنترل‌ها در کل کشور تا حدودی پایین آمده است، افزود: علی رغم اینکه وضعیت کرمان نسبت به دیگر استان‌ها بدتر نیست، اما همچنان قرمز هستیم و باید کنترل موارد دنبال شود.
وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه در زندان‌های کشور رعایت پروتکل‌ها ضعیف بوده، اما استان کرمان در زمینه رعایت پروتکلها در زندان ها  بهترین عملکرد را  داشته و در بازدید‌های انجام شده عنوان فوق‌العاده عالی ذکر شده است.
دکتر بصیری گفت: سلامت افراد برای ما تفاوتی ندارد، از مدرسه یا زندان باید سلامت فرد تامین شود، پس می‌شود مدیریت و کنترل امور را در هر مکانی داشت.
معاون سیاسی امنیتی، اجتماعی استاندار کرمان، گفت: نمایشگاه مبل، نمایشگاه تخصصی محسوب نمی‌شود و مجوزی برای این امر داده نشده است.